Aktualita: Podzimní a zimní výkyvy počasí, chlad a vlhko, kolísání venkovních teplot, dávají šanci virům a bakteriím, aby zvítězili nad našim zdravím. Bez přípravy na chladné počasí je naše tělo lehce zranitelné. Nedávejme virům a bakteriím šanci a připravme svůj organismus zvýšením imunity.
Zimní jídelníček se liší od letního především nutností jíst co nejvíce zeleninu a ovoce bohaté na vlákninu. Není pravda, že bychom měli v zimě jíst více než v létě. A pokud nás přepadne nemoc z nachlazení, pak se doporučuje jíst co nejméně, ale hodně pít. Prospějí také procházky venku na čerstvém vzduchu.
Pokud přesto onemocníme, objeví se kašel a další nepříjemné známky nemoci z nachlazení, je vhodné zůstat doma a léčit se. Při lehkém onemocnění si většinou vystačíme s bylinkami a obklady. Rychlé a neuvážené nasazování antibiotik na rýmu či nachlazení spíše uškodí. Tyto léky nejsou účinné proti virům a oslabují imunitu. Paralen a Anopyrin mohou snížit tělesnou teplotu, ale je nutné užívat je s rozvahou. Pocení je možno vyvolat také bylinnými čaji. Vyléčení urychlíme užíváním homeopatických léků. V lékárně zakoupíme homeopatické speciality přímo na léčení chřipky nebo nachlazení.
Pokud se léčíme doma sami 2-3 dny a žádné výše popsané metody nepomáhají, je vhodné nechat se vyšetřit lékařem.